PR NEWS

playboy-slovakia

Zakladny manual ziskania dokonaleho poprsia

O krajších prsiach nemusíte len snívať. Na Slovensku sú dostupnejšie ako kdekoľvek inde. "Až dvoj či trojnásobok našich cien stoja porovnateľné implantáty a samotná augmentácia v susednom Rakúsku a napríklad v Turecku stojí operácia implantátov rovnakej značky až okolo 9000 eur," hovorí Ing. Sona Černayová zo spoločnosti PULImedical, zastupujúcej značku Mentor na slovenskom trhu. Napriek tomu majú ženy v Turecku o tento spôsob skrášlenia veľký záujem a medzi Európankami sú v počte vylepšení svojich dekoltov spolu s Ruskami na špici. Na priečkach najvyšších európskych cien začínajú ceny skrášlenia dekoltu na amerických klinikách. Tam dámy za svoje vylepšenia platia niekoľko násobne viac ako Slovenky. Pričom u nás sa základná cena augmentácie pohybuje okolo 2000 eur.

Od čoho závisí cena vašich nových pŕs

Cena vylepšenia ženského dekoltu je závislá od toho, či ide o kozmetické vylepšenie alebo rozsiahlu rekonštrukciu prsníkov po chorobe. Okrem toho ju ovplyvňuje aj operatívna metóda použitá pri zásahu a samozrejme výber implantátov. Slovenským špecifikom je, že tie najkvalitnejšie implantáty na našom trhu sú dostupné za neodlíšiteľnú cenu od tých najmenej kvalitných. "Slovensko je malý trh a ak chceme, aby sa naše ženy dostali aj k najkvalitnejším implantátom, aké sú u nás v ponuke, musíme im ich ponúkať za dostupné ceny. Preto je napríklad najvyššia trieda implantátov - značka Mentor na rovnakej a na niektorých klinikách dokonca aj na nižšej cenovej úrovni akú má konkurencia," hovorí Ing. Soňa Černayová.

Podľa čoho si vyberajú Slovenky

Slovenky sa o výbere implantátu rozhodujú najmä na základe odporúčania doktora. "Veľa žien príde na prvú konzultáciu s úplne odlišnou predstavou o svojom budúcom dekolte, ako je možné realizovať. Keby ste sa opýtali väčšiny z nich, po akých prsiach túžia, odpovedali by: "Po pekných a pevných trojkách." Avšak nie každá žena môže mať trojky. O tom rozhoduje najmä východiskový stav jej dekoltu." Navyše aj medzi tými trojkami je množstvo rozdielov. "Niektoré chcú mať plný dekolt, vtedy majú záujem o okrúhle implantáty a iné zase túžia po prirodzene vyzerajúcom poprsí. Vtedy majú záujem o anatomické slzičkové implantáty." O tom, ktoré sú pre konkrétnu ženu najvhodnejšie, rozhoduje doktor na prvej konzultácii. "Niektoré ženy si môžu vyberať medzi tvarmi implantátov. Niektoré však majú vhodné dispozície len na jeden alebo druhý variant. Závisí to od tvaru prsníkov. Väčšina žien vhodná na plnší dekolt nie je. Keďže chcú byť krásne, dajú si poradiť tie implantáty, ktoré sú pre ne naozaj veľkostne a tvarovo najvhodnejšie." Dámy, ktoré majú možnosť rozhodovať sa medzi oboma typmi implantátov, sem-tam zvažujú cenu. "Okrúhle implantáty sú lacnejšie. Ale napokon sa aj tak rozhodnú podľa toho, ktoré sa im viac páčia." Až 70 % úspechu augmentácie podmieňuje výber správneho implantátu. Jeho správna veľkosť, šírka a tiež tvar. Foto: MENTOR®

Rozdiely v cenách implantátov

Keby sme implantáty rozdelili na tri kategórie: nízku, strednú triedu a najvyššiu kvalitatívnu triedu, koľko ich je na výber v jednotlivých kategóriách? Opýtali sme sa Ing. Soni Černayovej zo spoločnosti PULImedical, zastupujúcej značku Mentor: "Najnižšia trieda najviac praská a je v nej menšia ponuka. V strednej triede je v ponuke viacero značiek, tam je sortiment široký. A najvyššia trieda je na Slovensku reprezentovaná len značkou Mentor. Keby sme implantáty rozdeľovali ale podľa cien, tak implantáty Mentor sú na rovnakej úrovni ako nižšia trieda a niektoré kliniky ich ponúkajú dokonca ešte lacnejšie ako tie najmenej kvalitné. Podľa ceny sa teda vôbec nedá určiť kvalita implantátov," hovorí Ing. Soňa Černayová.

Ako rozoznať kvalitu

Menej kvalitné implantáty nemajú povrch tvorený z pravidelných pórov. Je namáčaný do soli alebo cukru, ktorá nemá pravidelné kryštáliky. Stáva sa, že kvôli tomu tkanivo zarastá k povrchu implantátu. Z čoho môže vzniknúť rotácia implantátu alebo zápal. Povrch implantátov značky Mentor nie je tvorený týmto spôsobom. Jeho hladký povrch má veľký vplyv na vysokú kvalitu života majiteľky implantátov.

Kvalitné implantáty podliehajú dlhoročným medicínskym výskumom. "V súčasnosti prebieha asi deväť klinických štúdií, do ktorých sme zapojení a niektoré z nich prebiehajú aj viac ako desať rokov." Druhou najdôležitejšou informáciou, ktorá dokazuje kvalitu implantátu je priebeh výrobného procesu implantátov a či spĺňajú podmienky FDA. "Certifikát Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v USA (FDA) je najvyšší certifikát kvality a spoločnosť Mentor ním garantuje najvyššiu kvalitu svojich výrobkov. Informácie FDA sú verejne dostupné na internete a mali by zaujímať každú ženu, ktorá chce byť krásna a najmä spokojná. Treťou najdôležitejšou informáciou, ktorá potvrdzuje kvalitu implantátov, je ponúknutá garancia . "Ak dostane pacientka doživotnú záruku, to znamená, že v prípade puknutia alebo opotrebovania výrobnou vadou jej vymenia implantát za implantát, tak je jasné, že spoločnosť za svoju kvalitu naozaj zodpovedá."

Znaky kvalitného implantátu

Každá žena by si mala všímať klinické dáta a zverejnené informácie o komplikáciách. Sú to štúdie, ktoré sa robia na tisícke alebo až dvesto tisícoch pacientok. "Klinické štúdie sledujú pacientky mnoho rokov. Niektoré až desať. Špecialisti sledujú ich stav, komplikácie, pohodlie, spokojnosť, všetko. Klinické dáta sú veľmi presne zamerané a veľmi presne zaznamenávajú, koľko z tých napríklad dvesto tisíc žien malo alebo nemalo nejaké komplikácie," dopĺňa Ing. Černayová zo spoločnosti PULImedical. Kvôli náročnosti a hĺbke štúdií je Certifikát Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v USA vo svete veľmi vážený a je najvyšším certifikátom označujúcim kvalitu implantátov. Pokiaľ by Vás zaujímali podrobnosti o všetkých typoch implantátov, nájdete ich na stránkach FDA.

Informácia pre médiá: Spoločnosť MENTOR® vlastní Certifikát Úradu pre kontrolu potravín a liečiv v USA (FDA). Udelenie osvedčenia FDA je v oblasti testovania pomysleným vrcholom v bezpečnosti implantátov. Výrobcovia implantátov s týmto certifikátom uskutočňujú dlhodobé nezávislé štúdie, v ktorých sú mnoho rokov sledované tisíce pacientok s implantátmi. Vďaka tomu predstavujú výplne spoločnosti MENTOR® najpreverenejšiu a najbezpečnejšiu voľbu.

Kontakt pre médiá:
Lívia Kramárová
Account Executive, AMI Communications Slovakia
m (+421) 948 633 163 | t (+421) 2 524 985 49 | Suché mýto 1/C | 811 03 Bratislava,
Agentúra je víťazom PR súťaže PROKOP 2014, PROKOP 2011 a PROKOP 2010 v kategóriách B2B a B2C


PARTY   PHOTOS

  • playboy-party
  • playboy-party
  • playboy-party
  • playboy-party
  • playboy-party
  • playboy-party
  • playboy-party