interview - Peter Sagan

playboy-slovakia

STORY:

Najobľúbenejší. Najkomplexnejší. Najbláznivejší. Tak ho vnímajú sokovia i fanúšikovia. Peter Sagan je športovým fenoménom dneška. Cyklistickou hviezdou prvej veľkosti. Slovensku robí vo svete reklamu ako málokto. Spoznajte 30 tajomstiev jeho úspechu.

>>> O začiatkoch šampióna
Keď som bol malý, chcel som byť hercom, tanečníkom či zápasníkom sumo. Neskôr robiť adrenalínové a bojové športy, cyklistický zjazd či motokros. Preto som sa škriepil aj s otcom, ktorý ma presviedčal, aby som pokračoval na horskom bicykli a potom na ceste. Nebyť brata Juraja, neviem, čo by so mnou bolo.

>>> O radosti z pretekov
Keby som sa netešil, tak to zabalím vždy, keď prší, začal by som sa vyhovárať... To nerobím – a ani to nikdy nechcem! Skôr sa na všetko pozerám z nadhľadu. Stále mám obrovskú motiváciu. Keby som ju stratil, nemohol by som jazdiť na súčasnej úrovni. Ani sa na nej dlhodobo udržať.

>>> O šoumenstve
Vždy som chcel robiť aj šou pre ľudí, oživiť to. Keď som bol mladší, priťahovali ma rôzne oslavné gestá v televízii. Miloval som, napríklad, talianskeho motocyklistu Valentina Rossiho. Vždy som čakal, čo zasa urobí. Po každom triumfe si vymyslel vždy niečo nové. Povedal som si, že takto to chcem robiť aj ja. Snažím sa rozveseliť ľudí, veď pre nich to vlastne celé robíme. Šport je predsa zábava!

Viac sa dočítate v čísle Playboya 01 / 2016

playboy