20 otazok - BeniCio Del Toro

playboy-slovakia

STORY:

Postavy z drogového prostredia ma sprevádzali celú kariéru

Filmový zloduch Benicio Del Toro o mocných karteloch, o najbolestivejšej skúsenosti v živote a o tom, prečo v Hollywoode často naráža.

Tmavé kruhy pod očami, ospalý pohľad, strnisko na tvári, rozstrapatené vlasy. Prefajčeným hlasom preťahuje slová a vety. O niekoho iného v tejto kondícii by sme si robili starosti, ale u Benicia del Toro to všetko pôsobí prirodzene. Štyridsaťosemročný herec sa pri pozdrave zmieňuje, že sa ešte dostáva z ťažkej pásmovej choroby.Tesne pred rozhovorom letel z USA na filmový festival do Cannes predstaviť svoj nový thriller.Vo filme Sicario: Nájomný Vrah ide o drogy, drogové kartely, drogovú vojnu, čo zodpovedá jeho súčasnému vzhľadu.

1| Vy sa na drogovej scéne vyznáte dobre, nie?
- Ako to myslíte?

2| Myslím, pokiaľ ide o vaše úlohy. Často hráte vo filmoch, v ktorých ide o drogy, či už v bondovke Povolenie zabíjať, vo filme Traffic nadvláda gangov, za ktorý ste dostali Oscara, alebo teraz v snímke Sicario: Nájomný vrah.
- To áno, môžem poslúžiť ešte celým radom iných príkladov. S postavami z drogového prostredia som sa stretával počas celej kariéry ako zabijak, policajt, závislák, drogový boss.

3| Neprekáža vám to?
- Nie, som Latinoameričan a také príbehy ma zaujímajú. Je pre mňa ale dôležité ukázať všetky aspekty, a to autenticky, nie jednostranne, pokiaľ teda nehovoríme o tej bondovke. Ale to už je dosť veľa rokov dozadu.Viac sa dočítate v čísle Playboya 02 / 2016

playboy