Business TALK - Miroslav Chrenko

playboy-slovakia

STORY:

POVOLENÉ STRIEĽAŤ aj bez zbrojného preukazu

V podzemí Bratislavy v blízkosti centra sa nachádza strelnica, ktorá svojím vybavením patrí medzi špičky v Európe. Krátke ale i dlhé zbrane si v modernej krytej strelnici môžu vyskúšať aj tí, čo nemajú zbrojný preukaz. Profesionáli sem chodia na výcvikové streľby, taktické kurzy, nácvik ochrany či boja v extrémnych situáciách.

Prečo si sa rozhodol založiť strelnicu? Asi ako každého chalana ma vždy fascinovali zbrane a všetko okolo nich. Miloval som bojové filmy, čítal som o stratégiách boja. Vedel som už ako teenager, že chcem dokázať ubrániť sa a byť pripravený na mimoriadnu situáciu. Strelnica prišla na rad, keď som mal na to financie a, samozrejme, keď sme našli vhodný priestor (smiech). Predstavu, ako by mala vyzerať a čo všetko by mala mať, som vedel už dávno. Spolu s mojím partnerom Jurajom sme naše predstavy dotiahli do finálnej podoby. Dnes sme komplexným výcviko- vým a školiacim strediskom civilnej ochrany a balistiky.

Pociťuješ zvýšený záujem o zbrane a streľbu? Záujem rastie, ľudia, najmä muži, prichádzajú k nám z niekoľkých dôvodov. Jeden je ten, že ich zbrane bavia. Chcú strieľať a zlepšovať sa. Majú to ako hobby. Sem patria aj športoví strelci. Ďalšiu skupinu tvoria tí, ktorí používajú zbraň pri výkone povolania. A v poslednom období vnímame ďalší významný okruh ľudí, ktorí si chcú urobiť zbrojný preukaz, chcú vedieť strieľať z dôvodu bezpečnosti seba alebo svojich blízkych.

HUNTER CLUB v kocke

- 8 streleckých stavov (dráh). Štyri do vzdialenosti 25 metrov, štyri do vzdialenosti 45 metrov.
- Strelnica je vybavená silnou vzduchotechnikou, ktorá škodlivé splodiny spoľahlivo odsáva z priestoru streliska.
- K dispozícií sú terče papierové, kovové aj gongy.
- Široký výber druhov a typov kalibrov zbraní na zapožičiavanie
- Špičkový tím inštruktorov
- Najväčšia rarita na strelnici – revolver Smith & Wesson 629 Performance Center .44 Magnum Hunter a Desert Eagle 50 AE.
- Jediná krytá strelnica v Bratislave aj na dlhé zbrane.Viac sa dočítate v čísle Playboya 02 / 2016

playboy